Genel Sağlık

Burun Estetiği Ameliyatı Rinoplasti

Burun estetiği, burnu yeniden şekillendirmeye, kaldırmaya ve konturlandırmaya yardımcı olan cerrahi bir işlemdir. En çok düz veya deforme burnu olan kişilerde yapılır. Adından da anlaşılacağı gibi, bu işlem esas olarak burnu etkiler. Ancak vücudun diğer bölgelerine, özellikle dudaklara ve çeneye yapılabilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Rinoplast Nasıl Yapılır?

İnsanlar yüzyıllar boyunca bazı burunların diğerlerinden daha belirgin görünmesinin nedenini anlayamadılar. Ancak modern tıp uygulamaları 7 yaşından küçük çocuklarda çeşitli yüz şekil bozukluklarının düzeltilmesini mümkün kılmıştır.

Bu yaş grubunda, bir çocuğun burun estetiği işlemleri genellikle septoplasti veya turbinoplasti gibi sadece küçük prosedürleri içerir. Daha sonra çocuk, vücudunun ameliyatın neden olduğu yaraları iyileştirmesi için birkaç hafta uykuya geri döner. Bu süre zarfında sudan başka bir şey yiyip içmez. Bu katı diyet, yeni burnunu yerine sabitler ve iltihabı azaltarak ameliyat sonrası daha belirgin görünmesini sağlar.

Burun Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Bir burun estetiği amacı, hastaların nefes alma problemlerini rahatlatmanın yanı sıra görünümlerini iyileştirmektir. Düz burunlu insanlar, burun pasajları yeterli hava basıncına uyum sağlayamayacak kadar dar ve eğri olduğu için genellikle nefes almada güçlük çekerler. Bu sorunu gidermek için doktorlar hastalara daha iyi ve daha rahat nefes alabilmeleri için rinoplasti yaparlar.

Burun Yapısı Nedir?

Hastaların yaklaşık yüzde 60’ı rinoplasti prosedürlerinden daha iyi estetik sonuçlar görmektedir. Çıkık burunlu hastalar genellikle yeni burunlarını cüzdanlarında veya çantalarında taşıyarak halka açık yollarda yürürken daha az dikkat çekici hissettikleri için ameliyattan sonra artan bir güvenlik duygusu yaşarlar.

Burun Estetiği Maliyeti Nedir?

Cerrahlar, septoplastiler veya türbinektomiler gibi küçük prosedürlerle çok küçük çocukların burunlarını bile dönüştürebildiğinden, diğer hastalar rinoplasti prosedürlerinden daha iyi estetik sonuçlar elde ederler. Bebeklerin burunları o yaşta hala gelişmekte olduğundan, bu ameliyatlar güvenlidir, çünkü bu çocuklar yetişkin olduklarında yetişkin olduklarında daha sonraki yaşamlarında komplikasyona neden olma riski daha azdır!

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun şekillendirme, çok sayıda plastik cerrahın gerçekleştirdiği yaygın bir işlemdir. Burun, çeşitli özellikleri ve görünümü iyileştirmek için değiştirilebilen karmaşık bir organdır. Rinoplasti, öncelikle burnun şeklini değiştiren göz alıcı bir işlemdir. Ayrıca burun pasajlarını değiştirebilir ve diğer estetik modifikasyonları yapabilir.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılabilir?

Rinoplasti tipik olarak burun ucundan, orta bölümünden ve yanlarından fazla kıkırdak çıkarmayı içerir. Prosedür, burnu yüzün geri kalanıyla uygun bir hizaya getirmeyi amaçlar. Kaza, estetik, kaldırma durumlarında yapılır

Burun Estetiği Yaş Sınırı Var Mıdır?

18 yaşını geçen herkes burun estetiği yaptırabilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?

Üç temel rinoplasti türü vardır: açık, kapalı ve kombine. Açık bir rinoplasti, doğal hallerinde iyileşebilmeleri için burun pasajlarını açık bırakır. Kapalı bir rinoplasti, tüm burun yollarını kapatır, böylece iyileşme çok uzun sürmez.  Burun estetiği fiyatları çeşitten çeşide farklılık gösterir.

Kombine bir rinoplasti, daha az ameliyat sonrası ağrı ile daha hızlı iyileşme süreleri sunmak için hem açık hem de kapalı prosedürlerin özelliklerini birleştirir. Cerrahlar genellikle rinoplastiyi yüz cerrahisinin bir parçası olarak gerçekleştirir; Hastalar bu işlem için genel anesteziye tabi tutulur. Rahatsız edici olsa da başarılı bir rinoplasti, belirgin köprü çıkıntıları veya açıları olmayan doğal görünümlü bir burun ile sonuçlanır.

Burun Estetiği Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ameliyatlı bölgenin mutlaka bir süre sudan uzak bir şekilde korunması gereken bir olgusal süreci teşkil eder. Burun estetiği fiyatları günümüzde oldukça fazla gündeme geliyor.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları klinikten kliniğe farklılık gösterir.

https://www.draysesezim.com/burun-estetigi/ bilgi için hemen tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu