Genel Sağlık

Check Up Nedir? Neleri Kapsar?

Check uplar direk olarak garantili olarak uygulanan en geniş düzeyli görüntüleme merkezi sağlık taramasıdır. Uygulama üzerinden birçok hastalık belirtileri fark edilir.

Check up geniş içeriğe sahiptir. Uygulama üzerinden alerjik testler, rahim testleri, kan ve idrar testleri, akciğer grafisi, annelik estetiği gibi birçok uygulamalar yer alır. Bu test check up görüntüleme merkezi bünyesinde uygulanır.

Check Up Nasıl Yapılır?

Check uplar profesyonel doktorunuz ya da direk olarak deneyimli sağlık kadroları tarafından uygulanır. İlk olarak hasta öyküsü dinlenir. Sonrasında check uplar cihazı hazırlanır. Hasta makineye yerleştirilerek genel sağlık taraması gerçekleştirilir.

Check Up Ne Kadar Sürer?

Check upların süresi kısadır. Bu süreç hastanın durumuna göre ortalama olarak 30 dk ila 60 dk aralığında olabiliyor.

Check Up Neden Yaptırmalısınız?

Genel sağlık durumunuzu analiz etmek için düzenli olarak check up yaptırmanız tavsiye edilir. Uygulamayı ister her 180 günde bir ister her 365 günde bir düzenli olarak 1 kez yaptırabilirsiniz. Checp uplar sağlığınızın en kaliteli şekilde kontrol edilmesi demektir.

Alerji Testleri Yaptıranlar

Türkiye’nin en kaliteli özel doktor klinik merkezinden alerji testi yaptıranlar testten son derece memnun kaldığını vurguluyor. Hastalar test sonucunun %100 şeffaf bir şekilde sunulduğunu belirtiyor. Bu nedenle alerjik hastalık belirtileri olanların testten güvenle faydalanabileceği vurgulanmıştır.

Alerji Testi Nedir?

Alerji testleri ise sadece alerjik hastalıkların tanısında uygulanır.

Alerji Testleri Neden Yapılır?

Alerji testleri özellikle de hastada herhangi alerji hastalık olup olmadığına bakılması için yapılır.

Alerji Testi Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Alerji testlerinden öncesinde kaliteli uyku alınması ve kullanılan ilaçlara ara verilmesi gerekir. Ayrıca sigaradan da uzak durulmalıdır.

Alerji Testi Ne Zaman Yapılır?

Alerji testleri sadece klinik merkezleri açık olduğu günlerde uygulanır. Yani hafta içi 5 gün boyunca testinizi yaptırabilirsiniz.

Alerji Testi Fiyatları

Alerji testleri fiyatları bugün daha düşüktür. Bu nedenle de ödemenizi daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Cinsel Yolla Hastalıklar Nasıl Bulaşır?

Cinsel yolla hastalıklar birçok nedenden dolayı sağlıklı bireylere bulaşır. Hastalıklar özellikle de korunmasız olarak yapılan cinsel ilişki sırasında vücuda giriş sağlar. Bu durum genel olarak bireyler arasında fark edilmez.

Cinsel kanalla bulaşan hastalıklar belirtilerini ise birkaç gün sonrasında gösterir. Çünkü cinsel kanalla bulaşan hastalıklar sinsi bir işleyişe sahiptir. Bu nedenle cinsel yolla bulaşan hastalıklar testi dışında uygulanır.

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Nelerdir?

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar oldukça geniştir. Bunlar arasında en bilinir olanları ise; AİDS ve Hiv virüsüdür. Her iki hastalık son derece risklidir. Bunun haricinde rahim kanserleri de cinsel kanal üzerinden bulaşan hastalık listesinde yer alır.

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıkların Belirtileri Nelerdir?

Cinsel yolla bulaşan hastalıkların belirtileri de oldukça fazladır. Hastada yoğun ağrılar, stres, baş dönmesi, sersemlik, mide bulantısı, kusma, iştahsızlık, görmede azalma gibi durumlar görülebilir.

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklardan Korunma Yolları Nelerdir?

Cinsel yolla bulaşan Hastalıklardan korunma yolları arasında cinsel ilişkide korunma sağlanmasıdır. Bu yönde ilişki öncesinde prezervatif kullanılması olası hastalık risklerinin en aza inmesini sağlar. Ayrıca cinsel yolla hastalık bulaşmış hastadan uzak durulması gerekir.

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıkların Tedavileri Nelerdir?

Cinsel yolla bulaşan hastalıkların tedavileri arasında ise, ilaç ve serum tedavisi yer alır. Bu gibi hastalık tedavilerinde genellikle cerrahi müdahale yer almaz. Bu nedenle en etkin tedavi seçenekleri olarak ilaç ve serum tedavisi sunulur. Tedavi süreleri söz konusu hastalık tipine göre farklılık gösterir.

Fakat cinsel yolla bulaşmış hastalıkların tedavi süreçleri ortalama olarak 4 hafta ila 16 hafta aralığında olabiliyor. Bu yönde doktorunuz sizlere daha detaylı bilgiler sunacaktır. Cinsel kanal üzerinden bulaşıcı bir hastalık taşıdığınızdan şüphe duyuyorsanız doktorunuza başvurmanız tavsiye edilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu