Genel Sağlık

Gülüş Tasarımı

Estetik açıdan güzel bir gülüşe sahip olmak isteyenler gülüş tasarımı yöntemini tercih ediyorlar. Gülüş tasarımı fiyatları Diş hekimi tarafından belirlenecek olan tedavinin türüne bağlı olarak farklılık gösteriyor.

Gülüş Tasarımı Tedavi Yöntemleri Nelerdir? 

Gülüş tasarımı tedavisinde Diş hekimi muayenesi yapılır. Sonrasında hekim tarafından hastanın ağız ölçüsü alınır. Daha sonra hastanın isteğine bağlı olarak ve hekimin de kararına göre bir gülüş tasarımı belirlenir.

Gülüş Tasarımı Fiyatları

Gülüş tasarımı fiyatları bu işlemi yaptırmak isteyen pek çok kişi tarafından merak edilse de fiyatlar ile ilgili net bir bilgi verebilmek mümkün değildir. Gülüş tasarımı uygulanacak olan yöntemi ve işlemin yapılacağı tedavi merkezinin fiyat prosedürüne bağlı olarak değişir.

İmplant Diş 

İmplant diş tedavisine günümüzde birçok insan yaptırıyor. İmplant diş ağız içerisinde çene kemiğinde açılan oyuklara vidalama sistemi ile yapılan bir tür yapay diş köküdür. Günümüzde birçok insan tarafından yaptırılan bu tedavi yöntemi sunmuş olduğu avantajlar nedeni ile oldukça popüler.

İmplant Diş Kimler İçin Uygundur?

​​​​​​Çene gelişimini tamamlamış olan ve 18 yaşını doldurmuş olan herkes için implant tedavisi uygulanabilir. Eğer İmplant tedavisi yaptırmak isteyen kişinin herhangi bir rahatsızlığı bulunuyorsa bu durumda öncelikle hastadan bazı tahlil ve tetkikler istenebilir. Tahlil ve tetkiklerin sonucunda implant tedavisi yapılmasına engel bir durum bulunmuyorsa bu durumda tedaviye başlanabilir.

İmplant Diş Faydaları Nelerdir?

İmplant diş tedavisi yöntemi uzun ömürlü bir tedavi olması nedeni ile tercih ediliyor. Diş hekimleri tarafından en fazla önerilen Bu yöntem doğal dişlere yakın olması nedeni ile de çok rağbet görüyor.

İmplant Diş Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir? 

İmplant tedavisi yaptırmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. İmplant tedavisi yaptırmak isteyen kişiler eğer sigara kullanıyorlarsa tedaviden en az 3 hafta öncesinde sigara kullanımını bırakmalıdır. Eğer hasta kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyorsa bu ilaçları hekim kontrolünde bırakması gerekir.

İmplant Tedavisi Kaç Aşamadan Oluşur? 

İmplant tedavisinin ne şekilde yapılacağı öncelikle diş hekimi muayenesi yapıldıktan sonra karar verirler. Hastanın ağız yapısına göre tedavi yöntemi belirlenir.

Zirkonyum Kaplama Nasıl Uygulanır?

Zirkonyum kaplama doğal dişlere en yakın estetik görünüm açısından güzel duran bir diş tedavi yöntemidir. Zirkonyum kaplama 2 farklı çeşidi ayrılır. Bunlar metal içerenler ve metal içermeyenlerdir.

Zirkonyum Kaplama Avantajları Nelerdir?

Zirkonyum kaplama oldukça avantajlı bir diş tedavi yöntemidir. Zirkonyum kaplama uzun ömürlü olması ve bakımının diğer dişlerden farksız olması nedeni ile kullanan kişilere büyük fayda sağlar.

Zirkonyum Kaplama Kimler İçin Uygundur?

Zirkonyum kaplama tedavisi ile ilgili net bir yaş sınırı yoktur. Kişilerin zirkonyum kaplama için çene gelişimini tamamlamış olması ve genelde sağlık durumunda herhangi bir sorun olmaması yeterlidir.

Zirkonyum Kaplama Yaptıranlar Memnun mu?

Zirkonyum kaplama uzman bir diş hekimi tarafından yapıldığı takdirde oldukça sağlıklı ve uzun ömürlü bir yöntemdir.

Zirkonyum Kaplama Sırasında Ağrı Olur mu?

Zirkonyum kaplama işlemi lokal anestezi altında yapılır. Bu nedenle zirkonyum kaplama yaptırmak isteyen kişiler hekim tarafından yapılan işlem sırasında herhangi bir acı duymaz.

Zirkonyum Kaplama İşlemi Ne Kadar Sürer?

Zirkonyum kaplama işleminin ne kadar süreceği bu tedaviyi yaptırmak isteyenler tarafından merak ediliyor. Zirkonyum kaplama işlemi tedavi yöntemine bağlı olarak farklılık gösterse de ortalama olarak bir hafta içerisinde tamamlanır. Bir haftanın sonunda hasta estetik doğal ve güzel görünümlü dişlere sahip olur.

​​​​​

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu