Haberler

Hızlı Saç Ekimleri Teknikleri

Hızlı saç ekimleri teknikleri mevcuttur. Bu teknikler arasında klasik fue yöntemi haricinde safir fue ve dhi saç ekimi yöntemi de yer alır. Diğer estetik işlemlerde olduğu gibi saç ekimlerinde de günden güne yepyeni teknikler sunuluyor. Böylece ekimler daha başarılı ve hızlı bir şekilde tamamlanıyor. Hasta memnuniyeti en yüksek düzeyde sağlanabiliyor.

Saç Ekimi Nedir?

Evinizin konforunda yeni saç ekimleri tekniklerine göz atabilirsiniz. Saç ekimleri direk olarak saçsız alana ense kısmından alınan yeni köklerin yerleştirilmesidir. Bu işlem tekniğe göre farklı sürede tamamlanır.

Saç Kökü Nedir?

Saç kökü saç tellerinin yağlı olarak ortaya çıktığı alanlarda saç ekimi yapılır. Bu alan kafa derisinin en alt kısmını oluşturur. Bu nedenle ekimlerde önem arz eder.

Saç Yapısı Ve Saç Yapısı Çeşitleri Nedir?

Saç yapısı hakkında birçok bilgiler sunuluyor. Her insanda saç yapısı farklıdır. Bu nedenle ince ve kalın saç yapısı,yağlı,az yağlı ve kuru saç türleri mevcuttur.

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Saç ekimleri herkese uygun değildir. Öncelikle saçsız alan oluşması şarttır. Birinci dereceden saç dökülmelerinde ekimlere ihtiyaç bulunmaz. Sadece iki ve üçüncü derece saç ekimlerinde ekimler uygulanabilir.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Saç ekimleri yöntemleri arasında ise fue,safir fue,dhi ve fut tekniği birinci sırada yer alır. Bu nedenle en uygun gördüğünüz tekniği tercih edebilirsiniz.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimleri en çok uygulanan ve tavsiye edilen estetik işlemlerdir. Özellikle ense kısmı haricindeki kel alanlar sadece saç ektirme yöntemleriyle giderilir. Saç ekimlerinde tüm greftler enseden alınır. Buradaki dönorlar yaşam boyu dökülmez. Bu aşama öncesinde ekim yapılacak alanda kanallar açılır. Bu kanallar üzerinden enseden alınır dönorlar tek tek yerleştirilerek ekim tamamlanır.

Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Saç ekimlerinin eşsiz avantajları da söz konusudur. Ekim sayesinde kellik tarihe karışıyor. Böylece hastada yüksek özgüven elde edilir. Hastanın kendisi ve çevresiyle daha barışık kalması saç ekimleri ile söz konusudur.

Hangi Aylar Saç Ekimi İçin Uygundur?

Daha çok İlkbahar ve Sonbahar ayları tüm saç ektirme uygulamaları açısından uygundur. Bu nedenle de en ideal aylarda saç ektirebilirsiniz.

Saç Ekimi İçin Yaş Sınırı Nedir?

Saç ekimlerinde yaş sınırı genel olarak önemli değildir. Yani herhangi yaşlarda dahi saç ektirebilirsiniz. Fakat 60 yaş üzerinde saç ektirmeniz tavsiye edilmez. Saç ektirmek için en ideal yağ sınırı 18 ila 55 yaş aralığıdır.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Saç ekimleri ortalama olarak 2 ila 12 saat sürer. Yoğun ekimler 12 saat sürebiliyor. Minimum saç köklerinin ekilmesi ise 1 saati bulabiliyor.

Saç Ekimi Sonucu Ne Zaman Görülür?

Saç ekimleri sonucu ekimden 3 ila 6 ay içerisinde görülür. Bu süreç içerisinde yeni kökler saç kılına dönüşmeye başlar. Fakat ekimden 1 ay sonrasında şok dökülme meydana gelir. Bu aşamada saçlar kendiliğinden dökülür ve 1 ay sonra yeniden kendiliğinden çıkmaya başlar. Tam çıkış ise 12 ay sonradır.

Saç Ekimi Öncesi Nasıl Bir Cilt Bakımı Yapılması Gerekir?

Saç ekimlerinden öncesinde de dikkatli bir şekilde kafa derisi cilt bakımı yapılmalıdır. Bu yönde ilk olarak kafa derisi temizlenmelidir. Bu kapsamda ise mutlaka kaliteli saç bakım şampuanı kullanılmalıdır.

Saç Ekimi Sonrası Saç Nasıl Yıkanır?

Saç ekimlerinden sonrasında saçlar 3 ay sonrasında yıkanabilir. Özellikle tam yıkama için 6 aylık zaman dilimi idealdir.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimleri fiyatları idealdir. Bu nedenle de ek ücretsiz olarak ekim yaptırabilirsiniz. Saç ekimleri fiyatları bugün modern ülkelerde daha yüksektir. Bu nedenle yurtdışında saç ektirmek yerine ülkemizden saç ektirmeniz tavsiye edilir. Fakat öncesinde güncel saç ekimi fiyatları incelenmelidir. Çünkü fiyatlar da klinikler arasında farklılık gösterir.

https://www.smilehairclinic.com/sac-ekimi/ bilgi için hemen tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu