Genel Sağlık

Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasty)

Karın germe işlemlerinde en merak edilen durum hamileliktir. Karın germe işleminin herhangi bir şekilde hamilelik üzerinde yani hormonlar üzerinde bir etkisi bulunmamaktadır. Germe işlemi sonrasında hamile olan kişilerde yeniden sarkmalar meydana gelmesi normaldir. Bu yüzden hamilelik sonrasında germe işlemi yaptırmak daha doğrudur. Karın üzerine yapılacak bu işlem ise hamilelikten an az bir yıl sonrasında uygulanabilmektedir.

Karın bölgesinde meydana gelen sarkmaları toparlamak, çatlakları gidermek ve fala yağın kaybolmasını sağlayan bu işleme karın germe denmektedir. Karın bölgesine uygulanan bu işlemin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Risksiz bir işlemdir. Aynı zamanda sonuçları garanti olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın germe ameliyatı için kişilere anestezi verilir ameliyat bir ila iki saat aralığında sürmektedir. Ameliyat için uyuşturulan kişiye karnın en altına denk gelecek şekilde kesik atılır. Bu bölgeye kesik atılmasının sebebi iz kaldığı durumlarda fiziksel olarak kişinin bir rahatsızlık hissetmemesidir. Bu bölgeden yağ çıkartılır. Yağ çıkartılması ardından deri sarkıklıklarının toparlanması için deri çekilerek gerdirilir. Ardından bölgeye dikiş atılarak kapatılır.

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Karın germe ameliyatı erkek ve kadınlara uygulanabilmektedir. Karın bölgesinde sarkma, çatlak, dirençli yağ, verilemeyen bir kilo bulunuyorsa uygulanabilir. Kişiler spor yaparak sağlıklı beslenerek birtakım kilolar verebilir. Belirli bir süre zarfında karın bölgesinde tabaka halinde yağ kalabilmektedir.  Kişiler bu yağı veremez. Bu yüzden karın germe işlemi ile yağ ortadan kaldırılır. Germe işlemi yapıldığı için düz bir görünüm elde edilir.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi Neler Yapılmalı?

Ameliyat için kişiler ilk olarak doktora gitmelidir. Doktor muayeneleri sonrasında gerekli testler yapılır ve kişinin ameliyat için uygun olup olmadığı belirlenir. Kişi ameliyat için uygunsa kişiye gün verilir. Ameliyat için yapılacak işlemler kişiye anlatılır. Kişi isteklerini bu anda doktora aktarır. Sonrasında ameliyat anında kullanılacak teknik ve beraberinde karın germe ameliyatı fiyatları belirlenmektedir. Ameliyat gününe kadar kan sulandırıcı ilaç kullanılmamalı. Alkol ve sigara tüketimi bırakılmalıdır. Aksi takdirde ameliyat anında olumsuz sonuçlar meydana gelebilmektedir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Neler Yapılmalı?

Karın germe ameliyatı sonrasında kişiler daha dikkatli bir yaş sürmelidir. Eğilip kalkarken dikkat etmelidir. Bir ay kadar korse kullanmalıdır. Dikiş bölgesine bakım yapmalı ve dikişlerin atmaması için yavaş hareket etmelidir. Hapşırma gibi ani hareketlerde dikkatli olunmalıdır. Doktorun söyledikleri dışına çıkılmamalı ve kontroller aksatılmamalıdır.

Karın Germe Ameliyatı iyileşme süreci

Karın germe ameliyatı sonrasında kişilerin bir ila iki gün hastanede kalması gerekmektedir. Bu süreç zarfında gerekli kontroller yapılır ve kişi daha sonrasında taburcu edilir.  Ameliyat sonrasında kişilerde sarkma meydana gelmemesi için yaklaşık bir ay kadar mutlaka korse giyilmelidir. Korse gün içerisinde doktorun dediği saat kadar çıkartılmalı fazla olmamalıdır.

Üç gün duş alınmamalıdır. Her zaman için dikişlerin alınmadığı zamanlar bölge mikroplardan korunmalı ve yavaş hareket edilmelidir. Dikiş bölgesi zorlanmamalıdır. Ağır hareketlerde kaçınmalıdır. Kişiler çalışma hayatlarına dönebilmek için bir buçuk ila iki ay kadar beklemelidir. Normal hayatlarına dönmeleri için bir hafta kadar beklemeleri gerekmektedir. Bu süreç zarfında ilaç verildiyse kullanılmalı ve doktor kontrollerine gidilmelidir. Kişiler karın germe ameliyatı fiyatları için mutlaka klinik ve doktor ile görüşmelidir.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Karın germe işlemlerinde doktorun ve kişideki yağ oranının etkisi yüksektir. Kişiler bu yüzden karın germe ameliyatı fiyatları için muayene olmalıdır.

https://www.ekremkeskin.com/karin-germe-ameliyati/ bilgi için hemen tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu