Genel Sağlık

Liposuction Ameliyatı Hakkında Her Şey!

Estetik ameliyatlarında tercih edilen liposuction, vakumlama tekniği kullanılarak vücudun karın, kalça basen, kol, boyun gibi bölgelerinde bulunan fazla yağların alınması cerrahi işlemidir. Vücut hatlarına daha estetik bir görünüm veren liposuction fazla kilo ve vücuttaki yağlardan kaynaklı sarkmaların da giderilmesini sağlar.

Bunlarla birlikte; liposuction tüm yetişkin kadın ve erkeklerde kullanılan bir cerrahi bir işlemdir. Yağ aldırma estetiği kadın tipi meme büyümesi olan erkeklerde fazlalık olan meme kısımlarının alınmasında da sıklıkla uygulanmaktadır.

Liposuction Nedir?

Genel kapsamda liposuction, estetik ameliyatı yağ aldırma işlemi olarak bölgesel fazla yağların giderilmesi için yapılan cerrahi işlemdir. Liposuction işlemiyle ince kanüller aracılığıyla yağların vakumlanarak vücuttan giderilmesi sağlanır. Liposuction ameliyatı zayıflamak için yapılan estetik ameliyatı değil vücut hatlarının düzeltilmesi amacıyla yapılmaktadır.

Liposuction Hangi Durumlarda Yapılır?

Vücutta biriken bölgesel yağların vakumlanarak alınması işlemi olan yağ aldırma kilo almaya bağlı olarak daha çok vücudun yağlanan bazı bölümlerinde uygulanır. Liposuction cerrahi işlemi, yağ aldırmak için yapılan cerrahi bir yöntem olduğu için zayıflamak isteyenlere önerilmemektedir.

Kilo alımlarında kolaylıkla yağlanan çene altı bölgesinde, göbek yağlarında, erkeklerde meme büyümesinde ve koltuk altı yağlanmalarında sıklıkla kullanılan liposuction oldukça başarılı sonuçlar verir. Son zamanlarda selülit gibi durumların giderilmesinde de doktor tarafından tercih edilmektedir.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Yağ alma ya da yağ emme olarak da adlandırılan liposuction işlemi, vücut yapısına ve bölgesel yağlanmalara göre ıslak teknik liposuction ve lazer liposuction olarak doktorun tavsiyesine göre iki şekilde yapılmaktadır. Göbek ve bel kısımlarında yağ hücrelerine sıvı doldurularak ve hücreleri şişirilip vakumlanarak ıslak teknik liposuction yöntemiyle yağ alınır. Lazer liposuction yönteminde ise koltuk altları ve boyun bölgesinde küçük boşluklar oluşturularak küçük boncuklar aracılığıyla bölgeye ultrasonik titreşimler uygulanarak yağ emme işlemi yapılır.

Liposuction Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Uygulanan liposuction ameliyatından sonra doktorun tüm tavsiyelerine uyulursa hasta kısa sürede iyileşir.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Abdominoplasti olarak bilinen karın germe ameliyatı genel anestezi altında kasıklarla karnın alt tarafındaki bölgenin arasında kesiler açılarak yapılır. Pubik bölgenin üzerinde konumlandırılan kesi, her iki kalça kemiği arasında açılarak ameliyat yapılır. Ayrıca karın germe ameliyatı esnasında göbeğin diğer dokularla ilişkisini kesmek için ikinci bir kesi daha açılarak kolay bir şekilde kaslar gerilir.

Cilt dokusu her yönden kaburgalara doğru gerginleştirilerek alttaki kasların belirginleştirilmesi için geniş bir yüzey sabit bulunduğu yerden kaldırılır. Açılan karın bölgesinin istenmeyen ödem yani yağlı taraflarına diren takılarak yağlar ve yaralardaki kanlar alınır. Karın germe ameliyatı sonrası estetik dikişlerle karın bölgesi dikilir.

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Tercih edilen karın germe ameliyatı zayıflama sonrası deri sarkması ve doğumdan sonra oluşan göbek yağlanması durumunu yaşayan kişilere uygulanır.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Genel kapsamda karın germe ameliyatı sonrası doktorun verdiği ilaçların mutlaka düzenli olarak kullanılması gerekir. Bu bağlamda; karın germe ameliyatı sonrası en az üç boyunca spor egzersizlerine ara verilmelidir. Karın germe ameliyatı olanların bol su tüketip sağlıklı bir şekilde beslenmeleri gerekir.

Karın Germe Ameliyatı İyileşme Süreci

Bilindiği gibi karın germe ameliyatı sonrası doktorun tavsiyelerine dikkat edilirse kısa sürede iyileşme sağlanır. Ayrıca karın germe ameliyatı olanlar genellikle üç dört ayda tam olarak iyileşir.

Annelik Estetiği Nedir?

Doğum yapan kadınlarda meydana gelen vücudun belli bölgelerinde oluşan deformasyonların giderilmesi için yapılan ameliyatlar annelik estetiği alanına girmektedir.

Annelik Estetiği Kimlere Uygundur?

Genel olarak annelik estetiği, doğum sonrası vücutlarında oluşan sarkmaların giderilmesi ve yağların alınması için kadınlara uygulanır.

Annelik Estetiği Sonrasında İyileşme Nasıl Olur?

Geniş kapsamda annelik estetiği operasyonu geçiren kadınlar doktorun tavsiyesine göre ilaç tedavisi ve beslenmelerine dikkat ettiklerinde iki ay gibi bir sürede iyileşmektedir.

Annelik Estetiği Hangi Operasyonları İçerir?

Uygulanan annelik estetiği operasyonlarından en önemlisi liposuctiondur. Fazla yağların vakumlama yöntemiyle alındığı liposuction kadınların bel, karın ve çene altlarında oluşan yağların giderilmesi için yapılır. Bunun yanında; annelik estetiği bir diğer operasyonu da karın germe ameliyatıdır.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu