Genel Sağlık

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Alanında uzman doktorlara meme dikleştirme başvurusu yaptığınız zaman ilk olarak sarkmanın derecesi tespit edilir. Ardından kişi operasyon hakkında bilgilendirilir. Bu süreçte görüntünüzle ilgili beklentilerinizi doktora şeffaf bir şekilde söylemelisiniz.

Beklentilerinizi eksik anlatırsanız meme dikleştirme sonucu memnuniyetinizi karşılamayabilir. Ameliyata geçmeden önce işlem tamamlandıktan sonraki görüntü simülasyon üzerinde gösterilir. Simülasyonu inceledikten sonra karar vermeniz daha kolay olur.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Memesinin görüntüsünden ve boyutundan memnun olmayan kişiler meme dikleştirme operasyonu yaptırır. Operasyondan sonra kalan iz çok küçük olduğu için rahatsızlık oluşturacak boyutta olmaz. Yine de izden rahatsız olan kişiler arasında yer alıyorsanız bu konuda doktorla detaylı bir görüşme yapabilirsiniz. Hamilelik düşünüyorsanız bir müddet meme dikleştirme operasyonunu ertelemelisiniz. Emzirme dönemindeyseniz bu dönemin bitmesini beklemenizde fayda var. Tüm bunları dikkate aldıktan sonra meme dikleştirme yaptırırsanız memeleriniz son görünümünü kazanır ve daha güvenilir bir sonuç elde etmiş olursunuz.

Meme Büyütme

Memesinin daha güzel görünmesini isteyen kişilerin başvurduğu operasyonlar arasında meme büyütme estetiği vardır. Memenin görünümünde bozukluklar varsa ya da boyutu istenildiğinden daha küçükse alanında uzman kişilere danışmak en doğrusu olacaktır. Meme büyütme, başvurulan estetikler arasında en popüler olanlarından birisidir. Operasyonun hangi durumlarda yapıldığını merak eden çok sayıda insan var. Nasıl yapıldığı araştırıldığı zaman kişi daha bilinçli hareket etme imkânı bulur.

Meme Büyütme Estetiği

En çok sorulan sorulardan bir başkası yağ enjeksiyonu yöntemiyle meme büyütme yapılıp yapılamayacağıdır. Silikon protez memelerin tiplerini öğrenmek istediğiniz zaman uzmanlara danışmanız gerekiyor. Silikonların güvenilirliğinden ve operasyonun başarısından endişe duyan kişiler doktor seçiminde titiz davranmalıdır. Piyasa araştırması yaptığınız zaman meme büyütme fiyatlarının değişken olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Bu durumun sebebi operasyona duyulan ilginin fazla olmasıdır.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Meme büyütme hakkında önemli bilgilere sahip olmalısınız. Bazı kişiler ameliyatta iz kalıp kalmayacağını öğrenmek ister. Bu konuları merak ediyorsanız meme büyütme uzmanlarına danışın. Meme yapısı gelişmeyen, sarkma sorunu yaşayan ve cinsiyet değiştirmeyi düşünen bireyler meme büyütme operasyonundan yararlanabilir. Bu durumda meme büyütmenin ne olduğu hakkında önemli bilgileri öğrenmenizde fayda var. Aksi durumda beklemediğiniz sorunlar yaşayabilirsiniz.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Normal koşullarda meme büyütme operasyonları silikon protez ve yağ enjeksiyonu yöntemleriyle yapılır. Fakat birtakım sebeplerden dolayı yağ enjeksiyonu uzmanlar tarafından çok fazla tercih edilmez. Meme dokunuzun altına protez yerleştirildiği zaman operasyon amacına ulaşmış olur. Eğer memenizde sarkma veya gevşeme gibi problemler de baş göstermişse başvurduğunuz uzman duruma uygun olacak şekilde planlama yapar. Sarkma ve gevşeme problemi giderilmeden operasyon yapılmaz.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Gerekli şeylere uyulduğu müddetçe meme küçültme operasyonunda başarılı olma olasılığı yüksektir. Örneğin alanında deneyimli bir doktora danışmazsanız başarılı operasyon olması mümkün değildir. Başarılı doktorlar meme küçültme yapmadan önce hastaya birtakım kontroller yapar.

Yapılan kontroller sonucunda hastanın meme küçültme için uygun olduğuna karar verilirse işleme başlanır. Ameliyattan önce bir müddet alkol ve sigara kullanımına ara verilmelidir.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Hasta meme küçültme ameliyatından önce kan sulandırıcı ilaçları kullanmamalıdır. Tıpkı öncesinde olduğu gibi meme küçültme sonrasında da dikkat edilmesi gereken unsurlar söz konusudur. Ameliyat sonrasında doktorun tavsiye ettiği süre boyunca ağır egzersiz yapmaktan kaçınmanız gerekiyor. Ağırlık kaldırılmaması gerekiyor. Mümkünse bir hafta boyunca hasta dinlenmelidir. Doktorun verdiği ilaçlar kullanılırsa iyileşme süreci kolay geçer.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu