Genel Sağlık

Mide Balonu

Yerleştirilen mide balonu, 6 ay ila 1 sene arasında çıkarılmalıdır. Yaptırdıktan sonra uygulayacağınız beslenme programı büyük bir önem taşıyor. Mide balonu yaptıran kişinin yediklerini çıkarmak için midede kasılmalar meydana gelir. Durum böyle olunca hastaların birçoğu rahatsızlık duyduklarını dile getiriyor.

Doktor kontrolünde beslenme programı oluşturulduğunda mide balonu sonrasında midenizde rahatsızlık duymazsınız. Eğer bulantı, kramp ve kasılma meydana geliyorsanız mideyi rahatlatıcı çaylar tüketmeniz size yardımcı olacaktır. Verilen beslenme programını aksatmadan uygularsanız yaşayacağınız şikâyetleri en aza indirmiş olursunuz.

Mide Balonu Nedir?

Nadir olsa da mide balonu yaptıran kişilerde bulantı, ağrı, ülser, kanama, delinme ve tıkanıklık gibi yan etkiler gözlemlenebilir. Mide balonu taktıran hastaların porsiyonları ve yeme sıklığı eskisine göre daha az olur. Böyle olunca az yemenize rağmen kendinizi tok hissedeceksiniz. Yeme alışkanlığınız değişeceği için kilo vermenize yardımcı olur.

İnsanların mide balonu yaptırdıktan 6 ay – 1 yıllık zaman içerisinde metabolik sendrom, şeker hastalığı, gut hastalığı ve kolesterol, trigliserid gibi rahatsızlıklarının gerilediği görülmüştür. Doktorların kullandığı yaygın mide balonu markaları vardır. Hastaya yapılan kontroller sonucunda ona uygun olan balon arasından seçim yapılır.

Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

İnsanlar mide balonu fiyatları haricinde uygulama şeklinin nasıl olduğunu araştırıyor. Mide balonu, hastaya genel anestezi uygulanarak endoskopik yöntemlerle yerleştirilir. Doktorlar mide balonunu yerleştirildikten sonra özel uzatma hattı kullanır. Kullanılan özel uzatma hattıyla balon şişirilir.

Mide balonu serumla şişirildikten sonra işlem tamamlanmıştır. Yaklaşık 30 dakika içerisinde mide balonu işlemi tamamlanır. Hasta uyandığında gözlem altında olur. Herhangi bir problem meydana gelmezse aynı gün içerisinde eve dönülebilir.

Yutulabilir Mide Balonu Yaptıranlar

Elipse mide balonu yöntemiyle tükettiğiniz gıdalar mideden daha uzun sürede geçer. Böylece diğer yöntemlerle aynı amaca sahip olduğu rahatlıkla söylenebilir. Tokluk hissinizin uzun sürmesini istiyorsanız mide balonu fiyatları üzerine araştırma yapabilirsiniz. Fakat bunu kilo vermek isteyen herkes yapamaz.

Kilo vermek amacıyla mide balonu yaptırmak istediğinizde sıradan bir süreç olmadığını bilmeniz gerekiyor. Mesela hayatınızda hiç spor ve diyet yapmadıysanız mide balonu size göre değildir. Zamanında dengeli beslenmenize ve spor yapmanıza rağmen veremediğiniz kilolar mevcutsa o zaman hizmetten yararlanabilirsiniz.

Mide Balonu Kullanıcı Yorumları

Günümüzde insanlar mide balonunun yan etkilerini araştırıyor. Özellikle söz konusu Elipse olduğu zaman daha çok üzerine düşüldüğü söylenebilir. Vücut mide balonunu yabancı madde olarak algıladığı için ciddi olmasa da birtakım yan etkilere sebebiyet verme ihtimali vardır. Elipse mide balonu yaptıranlar genelde midede yanma, bulantı, kusma, ağrı ve kramp gibi şikâyetlerde bulunur. Ülser çok düşük bir ihtimaldir.

Elipse mide balonu sadece ülkemizde değil, diğer ülkelerde de yaygın olarak tercih ediliyor. Amerika’da yasal olarak obeziteye çözüm olduğu belirtilmiştir. Zaten araştırma yaptığınız zaman bilimsel olarak kanıtlanmış bir tehlikesinin olmadığını göreceksiniz.

Yutulabilir Mide Balonu Fiyatları

Elipse mide balonunun yararlarını araştırdıktan sonra hizmetten faydalanmak isteyen çok sayıda kişi mevcuttur. Kiloya bağlı sağlık problemleriniz varsa yutulabilir mide balonu sayesinde iyileşme gözlemlersiniz. Genelde uyku apnesi, diyabet, hipertansiyon gibi hastalıklara sahip olan bireylerde mide balonundan sonra ciddi iyileşmeler yaşandığı görülmüştür. Durum böyle olunca doktorlara balon taktırmak için başvuran kişi sayısı giderek arttı.

Doktorlara başvuran kişi sayısı arttıkça mide balonu fiyatlarında ister istemez değişkenlikler meydana geldi. Eğer siz doktor seçimi konusunda kararsız kalıyorsanız fiyatları göz önünde bulundurabilirsiniz. Fakat alanında uzman doktor bulmak için sadece mide balonu fiyatları yeterli olmayacaktır.

https://www.drfirat.com/mide-balonu/ bilgi için hemen tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu