Genel Sağlık

Neden Saç Ektirmeliyiz?

Kellik sorunumuzdan en pratik bir şekilde kurtulmak için saç ekimi yaptırmalıyız. Bugün fue ve fut yöntemi haricinde daha yüksek teknoloji olan safir fue ve dhi saç ekimleri yöntemleri de sunuluyor. Bu kapsamda artık bugün tamamen yan etkisiz ve daha hızlı bir şekilde saç ekimleri uygulanıyor.

Böylece birkaç saat sonrasında kellik sorunumuzdan kalıcı olarak kurtulabiliriz. Kellik problemi bizlerde ruhsal yönden travmalara dahi neden oluyor. Bu nedenle kellik sorunumuzdan mutlaka kurtulmamız hayat kalitemizin de yükselmesini sağlayacaktır.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimleri isminden de anlaşılacağı üzere saç dökülmesinin direk olarak saç ekimi üzerinden garantili olarak giderilmesidir. Bu nedenle saç ekimleri profesyonel anlamda uygulanır.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimleri enseden alınan greftler üzerinden uygulanır. Böylece toplanan dönorlar tek tek saçsız alanda yerleştirilir. Saç ekimleri ortalama olarak 1 ila 12 saat içerisinde tamamlanır.

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Saç ekimleri herkese uygun olmayabilir. Gebelik ve bebek emzirme döneminde saç ektirmek tavsiye edilmez. Bunun haricinde 1.derece saç dökülmesi olması durumunda da ekim yaptırılmasına gerek yoktur. Sadece 2.ve 3.saç dökülmesi evresinde ekim yaptırılabilir. 60 yaş altı herkese saç ekimleri uygulanabilir.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Saç ekimleri yöntemleri arasında safir saç ekimi yöntemleri en çok başvurulan uygulamalardır. Böylece kellik sorunu ağrısız ve acısız olarak yok edilir.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimleri fiyatları bugün her bütçeye uygundur. Çünkü saç ekimlerine bugün daha çok ihtiyaç duyulur. Saç ekimleri klinik merkezinden ekim fiyatlarına bakabilirsiniz.

Safir Ekimi Nedir Ve Neden Uygulanır?

Safir saç ektirmeler en kaliteli saç ekimleri tekniklerinden biridir. Yöntem doğal safir uçlu cihaz üzerinden uygulanır. Kellik sorununa karşın safir teknik tavsiye edilebilir.

Safir Ekimi Temel Aşamaları Nelerdir?

Safir ekimlerinde temel aşamalar da söz konusudur. Bu aşamalar ise, saç ekimlerine hazırlık yapılması,dönorların toplanması,kanalların açılması ve dönorların açılan kanallar üzerinden tek tek ekilmesidir.

Safir Ekimi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Safir ekiminden sonrasında da dikkatli olunmalıdır. İşlem tamamlandığında ek ilaçlar verilebilir. Verilen ek ilaçların düzenli olarak kullanılması önemlidir. Safir saç ekimlerinden 3 ay sonrası boyunca duş alınmamalıdır.

DHİ Saç Ekimi Nedir Ve Nasıl Yapılır?

DHİ saç ekimleri en kaliteli yeni saç ekim yöntemidir. Dhi teknolojisi kullanılarak uygulanır. DHİ doğal cihazı üzerinden aynı şekilde ensenden dönorlar alınarak kel olan bölgeye tek tek yerleştirilir. Tabi öncesinde kanallar açılır. Bu bölgedeki en sağlıklı saç kökleri dhi saç ekimi üzerinden toplanır.

DHİ Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

DHİ saç ekimleri herkese uygulanmaz. Bu yöntem için ilk olarak 2.3 evre saç dökülmesi yaşanması gerekir. DHİ tekniği birinci dereceden saç dökülmesinde uygulanmaz.

DHİ Saç Ekimi Hangi Yöntemlerle Yapılır?

DHİ tekniği choi adını alan özel medikal bir kalem desteği üzerinden uygulanır. Yöntem ayrıca direk saç ekimleri olarak da isimlendirilir.

DHİ Saç Ekimi Fiyatları

DHİ saç ekimlerinde dikkat edilmesi gereken birçok noktalar söz konusudur. İlk olarak uygulamanın en ucuz fiyattan uygulanması sizlerin ekonomik anlamda avantajlı kalması demektir. DHİ tekniğini Türkiye’nin en saygın saç ektirme merkezinden yaptırabilirsiniz.

Dhi saç ekimleri fiyatları da diğer yöntemlerin fiyatlarında olduğu gibi klinik merkezlerince yıllık olarak güncelleniyor. Saç ektirme fiyatları ülkeler arasında da farklılık gösterir. Bu nedenle herhangi bir Avrupa ülkesiyle Türkiye’deki saç ektirme merkezleri kalite ve fiyat bakımından farklıdır. Bu nedenle saç ektirmek için mümkünse Türkiye’deki saç ektirme merkezi tercih etmeniz tavsiye edilir.

DHİ saç ektirme merkezinden yeni saç ekimleri hakkında daha detaylı bilgiler alabilirsiniz. Ayrıca tercihiniz doğrultusunda saç ekimlerinizi gizlilik içerisinde de yaptırabilirsiniz. Ödemenizi ise saç ektirme sonrasında nakit ya da tüm banka kredi kartlarınız üzerinden yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu