Genel Sağlık

Penise Şok Dalga Tedavisi

Penise şok dalga tedavisi, özellikle son 10 yılda yoğun olarak kullanılmaktadır. ESWT olarak da adlandırılmaktadır. Bu tedavi yöntemi ile peniste yeni kan damarlarının oluşturulması amaçlanmaktadır. Bu sayede kan akışı tekrar sağlanmakta ve penisin sertleşmesi sağlanmaktadır.

ESWT, hafif ve orta şiddette ereksiyon sorunu yaşayan bireylerde uygulanmakta ve oldukça başarılı sonuşlar elde edilmektedir. Özellikle fiziksel nedenlere bağlı sertleşme sorunlarında fayda sağlanmaktadır.

Penise Şok Dalga Tedavisi Nedir?

Ereksiyon problemi yaşayan kişilere penise şok dalga tedavisi uygulanmaktadır. Yüksek basınçlı ses dalgalarının özel bir cihaz yardımı ile penis üzerinde belirlenen uygulama bölgesine ulaştırılması işlemine verilen isimdir.

Penise Şok Dalga Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

ESWT sertleşme problemi yaşayan hastaların tamamında uygulanabilen bir işlemdir. Yapılan çalışma ile penis damarları uyarılmakta ve tekrar harekete geçmesi sağlanmaktadır.

ESWT Şok Dalga Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Uygulamanın hemen öncesinde penis özel bir jel ile kaplanmaktadır. Penis üzerinde daha önce belirlenmiş 5 farklı noktaya şok dalgaları yönlendirilir. Uygulama süresi boyunca herhangi bir ağrı ya da acı duyulmamaktadır. Doktor kararına göre 3 ila 6 seans uygulama yapılmaktadır. Her bir uygulama yaklaşık 20 dakika kadar sürmektedir. Uygulamalar arasında 2 ila 7 gün boşluk bırakılmaktadır.

Penise Şok Dalga Tedavisi Sonrası.

Penise şok dalga tedavisi sonrasında hastalar günlük aktivitelerini rahatlıkla yerine getirebilmektedirler. Tedavi süresince sabırlı olunmalı ve seansların tamamlanması beklenmelidir. İlk seans sonrasında dahi sertleşme yaşanabilir. Ancak bu durum aldatıcı olur.

ESWT Tedavisi Neden Tercih Edilir?

ESWT esnasında ağrı ve acı duyulmamaktadır. Uygulanan yöntem nedeni ile hastaneye yatış istenmemektedir. Anesteziye ihtiyaç duyulmaz.

Penis Protezi Nedir?

Penis içerisine yerleştirilen ve doğala en yakın sert bir penis sağlayan silikondan yapılmış ürünlere penis protezi adı verilmektedir.

Penis Protezi Kimler İçin Uygundur?

Mutluluk çubuğu uygulaması sertleşme sorunu yaşayan ve uygulanan tedavi yöntemleri neticesinde kalıcı bir çözüm elde edememiş, her yaş grubu hasta için gerçekleştirilebilmektedir

Penis Protezi Çeşitleri Nelerdir?

Sertleşmeye kesin çözüm olmak amacı ile dört farklı mutluluk çubuğu çeşidi bulunmaktadır. Bunlar;

  • Tek parçalı bükülebilir protezler.
  • İki parçalı şişirilebilir protezler.
  • Üç parçalı şişirilebilir protezler. (Boy yönünde uzama sağlar)
  • Üç parçalı şişirilebilir protezler. (En ve boy yönünde uzama sağlar)

Penis Protezi Operasyon Süreci.

Penis protezi operasyon süreci ortalama 1 – 2 saat kadar sürmektedir. Hasta ertesi gün taburcu edilmektedir.

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ameliyat hasta 4 ile 6 hafta boyunca da yorucu fiziksel aktivitelerden sakınmalı ve hasta bu süreçte cinsel ilişkiden kaçınmalıdır.

Penis Protezinin Avantajı.

Uygulanan hasta ve hasta partnerlerinin penis protezi yüzde doksanından fazlası alınan sonuçtan memnun kalmaktadır. En önemli avantajlarından biri de protezin kesinlikle belli olmamasıdır.

Sertleşme Sorunu Neden Olur?

Hastalıklar, travma, ilaç kullanımı, psikolojik nedenler ve hormonal nedenlere bağlı olarak sertleşme (Ereksiyon) problemi gelişebilmektedir.

Sertleşme Sorununun Nedenleri Nelerdir?

Fiziksel ve psikolojik olarak iki temel nedenden söz etmek mümkündür.

Sertleşme Sorununun Fiziksel Nedenleri.

Başta kalp ve damar hastalıkları olmak üzere pek çok hastalık sertleşme sorunu nedenleri arasında yer almaktadır. Sertleşmeye kesin çözüm elde etmek için bu tarz hastalıkların ve şeker, kolestrol, tansiyon gibi hastalılkların tedavi edilmesi son derece önemlidir.

Sertleşme Sorununun Psikolojik Nedenleri.

Sertleşme beyinde başladığı düşünüldüğünde aşırı stres ve partner ile yaşanılan problemler ereksiyon problemleri arasında yer almaktadır.

Sertleşme Sorunu Nasıl Teşhis Edilir?

Ereksiyon probleminin teşhisi amacı ile fiziksel muayene, testler, ultrason ve psikolojik değerlendirme işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Sertleşmeye Kesin Çözüm Nasıl Tedavi Edilir?

Sertleşmeye kesin çözüm için, ereksiyon probleminin altında yatan sorun belirlenmeli ve elde dilen bulgular ışığında tedavi edilmelidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu