Genel Sağlık

Rinoplasti Ameliyatı Ne İşe Yarar?

Ameliyat modeli direk olarak burundaki şekil bozukluklarının giderilmesini sağlar. Bu kapsamda ise, burun şekil bozukluğu sadece estetik operasyon üzerinden yok edilebilir. Bu nedenle burun estetikleri ameliyatı sizlerin daha kaliteli yaşama sahip olmasını sağlar.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı Nedir?

Burun estetikleri yani rinoplasti ameliyatı önemli bir cerrahi girişimdir. Bu yöntem garantili olduğundan uzmanlar tarafından da tavsiye edilir. Burun estetikleri ameliyatları yüksek kaliteli estetik ve plastik merkezi tarafından sunulur. Bu nedenle en çok ihtiyaç duyulan estetik işlemlerden biridir. Özellikle 18 yaşını doldurmanız durumunda rinoplasti ameliyatınızı olabilirsiniz.

Beklentileriniz doğrultusunda sunulan burun estetiği ameliyatı bugün erkekler tarafından da yoğun olarak tercih ediliyor.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nasıl Yapılır?

Burun estetikleri yani rinoplasti hızlı bir şekilde uygulanabilir. Özellikle modern kapalı teknik üzerinden burun estetikleri bugün daha erken zamanda tamamlanır. Böylece hastalar zaman kaybı yaşaması söz konusu olmaz. Burun kenarlarından kesiler açılarak ameliyatınız yapılır. Bu kesiler üzerinden burun içerisine girilerek gerekli işlemler yapılır. Burun estetikleri genel olarak 3 ila 6 saat içerisinde tamamlanır.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Burun estetikleri herkese uygulanmaz. Bu ameliyat için hastanın bazı şartları taşıması gerekir. Burnunda şekil bozukluğu olması durumunda ameliyat uygulanabilir. Burun estetiklerinin en önemli artıları arasında burun içinde etlerin de alınmasını sağlamasıdır.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun estetikleri sonrasında da dikkat edilmesi gerekenler söz konusudur. İşlem sonrasındaki ilk 1 aylık zaman dili burun sağlığının korunması açısından son derece önemlidir. Bu süreç boyunca burun darbelerden korunmalıdır. Yüz ve göğüsüstü yatış pozisyonundan uzak durulmalıdır. Burun şiddetli bir şekilde sümkürmemelidir.

Burun (Rinoplasti) Estetik Ameliyatı Sonrası İyileşme Nasıl Olur?

Burun yani rinoplasti estetik ameliyatı sonrasında iyileşme süreci kısadır. Bu süreç yukarıda da beyan ettiğimiz gibi sadece 30 günü kapsar. Bu süreç bittiğinde hasta sosyal hayatına devam edebilir.

İstanbul’da Kaç Gün Kalmalı Ve Hastane’de Kaç Gece Kalmalıyım?

Burun estetikleri için İstanbul otelinde sadece 1 veya en fazla 2 gün konaklayabilirsiniz. Sonrasında ameliyatınızı olarak hastanede kalmadan İstanbul’dan ayrılabilirsiniz. Çünkü burun estetiklerinde hastanın hastanede kalmasına genel olarak gerek bulunmaz. Sadece kanama durumu olması durumunda hastanede 1 gün kalması mümkündür. Fakat bu durum nadiren görülebilir.

Hasta Ne Zaman Taburcu Olur?

Burun estetiklerinde hasta aynı gün hastaneden ya da özel doktor klinik merkezinden taburcu edilebilir. Bu nedenle hastanın hastanede yakın gözetim altında kalmasına gerek yoktur.

Estetik Sonrası Hastasında Çok Ağrı Olur Mu? Morluk Ya da Şişkinlik Olur Mu?

Estetik sonrasında da hastalar birçok ayrıntıları merak ediyor. Bunlar arasında ise ameliyattan sonrasında burun üzerinde çok ağrı ve morluk ya da ödem görülür mü konusudur. Bu durum ameliyatın uygulandığı klinik merkezinin kalitesine göre farklılık gösterir. Ameliyatınızı yapan doktorun deneyimli olması estetik ameliyatı sonrasında burunda çok ağrı,ödem ve morluk gibi yan etkilerin de minimum düzeyde meydana gelmesini sağlar. Geliştirilen kaliteli krem ve merhemler üzerinden ise ayrıca bu yan etkiler 1-2 gün içerisinde yok edilebiliyor.

Burun Estetiği Fiyatları

En gözde estetikler arasında yer alan burun estetiği fiyatları konusu da önemlidir. Bugün profesyonel olduğunu iddia eden birçok estetik merkezleri bu ameliyatı yüksek fiyattan uyguluyor. Bu da hastaların maliyet açısından dezavantajlı kalmasına neden oluyor. Burun estetikleri başlı başına tıbbi bir uygulamadır. Bu nedenle de ameliyatın uygun fiyattan yapılması hem klinik merkezinin sektörde kariyer elde etmesi hem de hasta memnuniyeti sağlar.

Dolaysıyla İstanbul’dan burun estetikleri yaptırmaya karar verdiğinizde ilk olarak klinik merkezinin kurumsal olmasına ve akabinde kliniğin en uygun fiyatlar sunmasına dikkat etmelisiniz. Her iki kriteri karşılayan klinik merkezinden burun estetikleri güvenle yaptırabilirsiniz.

https://serifyavuz.com/burun-estetigi-rinoplasti/ bilgi için hemen tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu