Genel Sağlık

Saç Ektirmek Neden Önemlidir?

Saç ekimleri kellikten kalıcı olarak kurtulmamızı sağlar. Bu nedenle profesyonel bir saç ekimi merkezinden safir fue ya da dhi yöntemi ile saç ektirebiliriz. Saç ekimleri bugün daha geniş yöntemler üzerinden daha garantili olarak uygulanır. Bu nedenle sorunsuz bir şekilde ve dilediğimiz miktarca yeni saç kökleri ektirebiliriz.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimleri herhangi bir bölgede saç dökülmesi durumunda açılan alanın yeniden enseden alınan greftler üzerinden kapatılması saç ekimi işlemidir. Bu nedenle saç ektirmeden önce ekim fiyatlarının incelenmesi gerekir. Her bir yöntemde fiyatlar farklı olabiliyor.

Saç Kökü Nedir?

Saç kökleri direk olarak saç tellerimizin yağlı olarak yer aldığı en dip bölgedir. Dolaysıyla saç tellerimiz direk olarak bu bölgeden yağlı olarak çıkmaya başlar.

Saç Yapısı Ve Saç Yapısı Çeşitleri Nedir?

Saçın yapısı da her bireyde farklıdır. Bu nedenle tüm saç ektirme yöntemlerinde hastanın saç yapısına da bakılır. Kalın ve ince telli saçlar,yağlı ve kuru saç tipleri saç yapısı ve türleridir.

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Saç ekimleri herkese uygun değildir. Daha çok saçlarını kaybedenlere uygulanır. Fakat bunun için de ense kısmındaki dönorların sağlıklı kalması gerekir. Tüm yöntemlerde greftler doğrudan ense kısmından tek tek toplanır.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Saç ekimi yöntemleri oldukça fazladır. Bunlar arasında safir fue,dhi,fut ve fue tekniği ön planda yer alır. Bu kapsamda sizler için en uygun olan yöntem üzerinden saç kökleri ektirebilirsiniz.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimleri yukarıda da vurguladığımız üzere profesyonel anlamda uygulanır. Enseden alınan dönorlar tek tek özel bir cihaz üzerinden saçsız alana yerleştirilir. Saç ekimleri son derece titiz bir şekilde uygulanır. Bu nedenle hastada herhangi ağrılar meydana gelmez.

Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Saç ekimleri hastalarda yüksek özgüven oluşmasını sağlar. Bu kapsamda hastalar daha kaliteli ve pozitif bir yaşama sahip olur. Saç ektirme uygulamalarında herhangi riskler yoktur. Bu nedenle hastanın kafa derisinde kabuklanma durumu kısa sürede etkisini kaybeder. Ekimler birkaç yıl öncesine oranla bugün daha düşük fiyattan uygulanır. Bu nedenle de hastalar ekonomik yönden avantajlı olur.

Hangi Aylar Saç Ekimi İçin Uygundur?

Saç ekimleri her ayda uygulanabilir. Bunun için bir kısıtlama durumu yoktur. Fakat özellikle de iş yoğunluğu en az olan aylarda ya da tatil aylarında saç ektirmek daha mantıklı olacaktır. Bu durumda mümkünse Sonbahar aylarına doğru saç ektirmeniz tavsiye edilir.

Saç Ekimi İçin Yaş Sınırı Nedir?

Saç ektirmek için yaş sınırı genel olarak yoktur. Fakat bazı klinik merkezlerinde yasal olarak 18 yaş sınırı koyabiliyor. Bu nedenle tercih ettiğiniz klinik merkezinde bu kriterin yer alıp almadığına dikkat etmelisiniz.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Saç ekimleri ortalama olarak 1 ila 12 saat arası sürer. Bu süreç toplanan greftlerin sayısı ve klinik merkezinin kalitesine göre farklılık gösterir. Tabi yöntem de sürecin farklı olmasında etkilidir.

Saç Ekimi Sonucu Ne Zaman Görülür?

Saç ekimleri sonucu ortalama olarak 4 ila 6 ay arasında görülür. Tam sonuç ise 12 ay sonrasında meydana gelir.

Saç Ekimi Öncesi Nasıl Bir Cilt Bakımı Yapılması Gerekir?

Saç ekimlerinden öncesinde kaliteli bir cilt bakımı yapılabilir. Ekimden sadece 1 gün öncesinden mutlaka kafa derisinde varsa kepeklenmeler yok edilmelidir. Bu doğrultuda kaliteli bir şampuan kullanılması yeterlidir.

Saç Ekimi Sonrası Saç Nasıl Yıkanır?

Saç ekimlerinden sonrasında ise saçların 1 ay sonrasında yıkanması tavsiye edilir. Bu süreç öncesinde yıkanma yapılması yeni saç köklerine zarar verebilir.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimleri fiyatları klinik merkezleri sitelerinden yayınlanır. Fakat saç ekimi fiyatları her klinik merkezinde aynı değildir. Siteler üzerinden güncel fue ve diğer yöntemlerde ekim fiyatlarına bakabilirsiniz.

https://www.sapphirehealthclinic.com/tr/sac-ekimi/ bilgi için hemen tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu