Genel Sağlık

Şeker Hastalığında Göz Sağlığı İhmal Edilmemeli

Göz hastalıkları uzmanları göz sağlığının her dönem önemli olduğunu söyleseler de özellikle şeker hastalığında daha fazla önem taşıdığını belirtiyorlar.

Çeşitli hastalıklar sebebiyle ortaya çıkan göz içi kanamalarının vaktinde tedavi edilmesini tavsiye eden uzmanlar, aksi halde göz probleminin ciddi boyuta geleceğine vurgu yapıyorlar.

Birçok kronik hastalığın kol gezdiği günümüzde, bu hastalıklara bağlı olarak gözlerimizde ciddi anlamda etkileniyor. Şayet göz ile bağlantı kurulan hastalıkların veya bu süreçte göz problemlerinin tedavi edilmemesi, kalıcı şekilde gözlerde görme kayıplarına neden olabiliyor.

Bunun için bireylerin özellikle kronik hastalıkları varsa hem bu hastalıkların tedavisine hem de düzenli göz kontrolüne gitmeleri önem taşıyor.

Diyabetlilerin Yarısında Görülebiliyor

Başta retina yırtılması olmak üzere bu tip göz hastalıkları, diyabet hastalarının yarıya yakınında görülebiliyor. Göz içi kanamalarının yüksek oranda olmasına diyabet etki ederken, farklı rahatsızlıklarında tetikleyici olabileceği biliniyor.

Sorunun nedeni araştırılmalı

Tedaviye başlanmadan önce temel nedenin araştırılmasının daha sağlıklı olacağı uzmanlarca söyleniyor. Aksi halde sorunun devam etmesi veya başka göz problemlerinin görülmesi mümkün olabiliyor.

Altta yatan hastalığın türüne göre göz içi kanamalarının yanında görme yetisinde kayıpların oluşma ihtimali de bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu