Genel Sağlık

Soğuk Lipoliz Nasıl Yapılır?

Genel kapsamda soğuk lipoliz eritme uygulaması öncesinde kişiler kapsamlı bir şekilde değerlendirilerek işleme uygun olup olmadıkları belirlenir. Lokal yağ bölgeleri daha sonra çizilerek belirlenir. Uygulamaya başlamadan önce soğuk yanıklarını önlemek ve cildi korumak için uygulama bölgesine özenle antifriz ve jel içeren özel bir ped yerleştirilir.

 

Soğuk lipoliz cihazının yağı emen bir kapağı vardır. İşlemin başında uygulama alanına uygun özel bir başlık seçilir ve uygulama alanına yerleştirilir. Ardından bölgeye uygun soğuk değerler ayarlanarak uygulamaya geçilir. Bir kriyolipoliz cihazı, tedavi bölgesindeki yağ dokusunu vakumlar ve önceden kısa bir ısıtma işlemi kullanır.

 

Isıtma işleminden sonra yağ hücreleri -5 ile -10 derece arasındaki düşük sıcaklıklarda durarak bu yapıları tahrip eder. Donmuş yağ hücreleri dolaşım ve boşaltım sistemleri aracılığıyla vücuttan atılır. Ayrıca soğuk lipoliz uygulama öncesi genel veya lokal anestezi gerekmez.

Soğuk Lipoliz Kimlere Uygulanır?

Fazla kilolu kişiler genellikle soğuk lipolizi bir kilo verme yöntemi olarak düşünürler. Ancak soğuk lipoliz kilo vermekten çok topikal bir zayıflama yöntemidir. Kriyolipoliz, 18 yaşını doldurmuş, obez olmayan ancak lokalize yağları olanlar, diyetle kilo vermiş ancak bazı bölgelerindeki inatçı yağları alamayanlar ve lokalize yağ fazlalığı olanlar dahil tüm insanlar içindir. Herhangi biri. Soğuk lipoliz, yağlanmaya yatkın ve bölgesel yağ problemi olan her bölgeye rahatlıkla uygulanabilir.

Bölgesel Zayıflama Nedir?

 

Genel kapsamda bölgesel zayıflama, vücudun belirli bir bölgesinde biriken yağ tabakalarının neden olduğu orantısız görünümü değiştirmek için uygulanan genel estetik uygulamayı tanımlayan bir terimdir. Vücut yağı her zaman eşit dağılmaz ve çeşitli nedenlerle vücudun belirli bölgelerinde yağ birikir. Bu yağlar genellikle kollar, bacaklar, karın, kalçalar ve kalçalar gibi bölgelerde birikerek vücut kıvrımlarını ortadan kaldırır ve istenmeyen bir görünüme neden olur.

 

Çeşitli teknik cihazlardan yararlanılan bölgesel zayıflama tedavileri, bölgesel yağların çözülmesini destekleyerek kısa sürede vücudunuzu yeniden şekillendirmenize olanak sağlar.

 

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel yağlanma ile ilgili sorunlar çeşitli nedenlerle vücudun farklı bölgelerinde ortaya çıkabilir. Bölgesel yağlanma problemlerini önlemek ve ortadan kaldırmak için alınabilecek basit ama etkili önlemler vardır ancak hiçbiri istenilen görünüme ulaştıramaz. Fazla vücut yağlarından kurtulmak için farklı yöntemler deneyen kişilerin en büyük sorunu karın, basen, basen, bacak gibi bölgelerde biriken inatçı lokal yağlardır.

 

Egzersiz ve egzersize dirençli oldukları için uzaklaştırılması çok zordur. Zahmetli ve uzun süreli çalışma gerektirir. Diyet değişiklikleri ve aktif bir yaşam tarzı esastır, ancak sadece diyet ve egzersizle bölgesel yağlardan kurtulmak neredeyse imkânsızdır.

 

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Günümüzde bölgesel zayıflama yöntemlerini kullanmak isteyen kişilerin merak ettiği en önemli detaylardan biri hangisinin daha etkili olduğudur. Çalışma prensipleri birbirinden farklıdır. Elbette bazıları daha hızlı hareket ederken bazıları biraz daha geç sonuç verir. Mekanik titreşimler ve kızılötesi ışınlarla çalışan bir sistemdir. Soğuk lipoliz; bu yöntemde vücudun sorunlu bölgelerine alçı yardımıyla vakumlu kapaklar takılır.

 

Gözetimsiz bırakılması soğuk yanıklarına neden olabileceğinden, bölgesel zayıflama doğru yerde yapılması çok önemlidir. Liposuction; bu oldukça eski yöntem cerrahi müdahale gerektirir. Bu nedenle, birçok insanın düşündüğü son yöntemlerden biridir. İşlem sırasında anestezi kullanılır ve vücudun bir bölgesinde biriken yağlar emilir.

 

Bölgesel Zayıflama Çeşitleri

Genel olarak soğuk lipoliz, istenmeyen bölgelerdeki yağların yaklaşık -10 dereceye kadar soğutularak parçalanması yöntemidir. Bu işlem yağ dokusunu çevreleyen diğer dokulara zarar vermez. Uyluk, karın, kol gibi vücudun birçok bölgesine kısmi zayıflama uygulanabilir. Özellikle yoğun iş ve sosyal hayatını riske atmak istemeyenler, anestezi ve ameliyattan korkanlar genellikle lipolizi tercih ederler.

 

Tedavi sayısı hastanın durumuna göre değişir. En önemli lokal zayıflama yöntemi ince iç uyluklardaki yağ hücrelerinin öldürülmesidir ve ölü hücreler makrofajlar tarafından çözülerek ayrıştırılarak vücuttan atılır. Bu yağ hücreleri eriyip vücuttan atıldıkça bölge önemli ölçüde incelir.

 

Lokal inceltme yöntemlerinden biridir. Yüksek frekans uygulamaları Vücuttaki su molekülleri, radyo dalgaları ile iyonlara mobilize edilir. Bu enerji açığa çıkar ve vücudu ısıtır, bu ısı yağları eritir ve bağ dokusunun yenilenmesini sağlar. Ciddi kilo kaybı ve saç seyrelmesi ile sonuçlanır ama aynı zamanda bölgedeki selüloidi de yok eder.

 

Bölgesel Zayıflama Fiyatları

Güncel bölgesel zayıflama fiyatları uygulanan seans sayısı yağlanma hızına ve hastanın genel durumuna bağlıdır. Bu konuda karar veren kişinin öncelikle iyi bir klinik seçip nasıl kullanılacağı konusunda doğru bilgi alması iyi olur.

 

Karbon Peeling Nedir ve Nasıl Yapılır?

Genellikle karbon peeling  pratik kullanıma sokulur. Ama amatör güzellik merkezlerinde karbon peeling daha zahmetlidir. Başka bir deyişle, zamanınızı boşa harcıyorsunuz. Diğer tüm güzellik uygulamalarında olduğu gibi günümüzde de karbon peeling için en iyi güzellik merkezleri tercih edilmektedir. Sonuçlar bu şirketler tarafından dakikalar içinde mevcuttur.

 

Öncelikle cildinizi özel bir kremle iyice temizleyin. Bu işlemde hiçbir kimyasal madde bulunmadığından cildinize zarar vermeden doğrudan temizler. Hemen ardından cildinize özel bir karbon peeling güzellik maskesi yerleştirilir.

 

Karbon Peeling Faydaları Nelerdir?

Bu işlemin en büyük avantajlarından biri profesyonel bir kozmetik tedavi olmasıdır. Böylece cildinizin tamamen toz ve kirden arınmış olması garanti edilir. Profesyonelce kullanıldığında büyük avantajlar sunar. Bu uygulamanın en büyük avantajlarından biri uygun fiyatlı olması ve her bütçeye hitap etmesidir. Ayrıca karbon peeling cildi daha parlak hale getirir. Birçok cilt sorunu hızla kaybolur. Bu uygulamanın en büyük faydalarından biri cildin derinlemesine temizlenmesidir. Böylece daha parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

 

Karbon Peeling Öncesi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Lazer sistemi  işleminden sonra dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır. Tedavi sonrası cilt sorunlarına dikkat etmek gerekir. Bu doğrultuda cilt kalitesini korumak için en kaliteli cilt bakım ürünleri kullanılmalıdır

 

Karbon Peeling Fiyatları

İşlem kontrollerinde tedavi planı netleştirilmelidir. Tedavi ücreti, tedavi alanına ve uygulama sayısına göre karbon peeling  değişmektedir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu