Genel Sağlık

Karbon Peeling

Karbon peeling kimyasal bir cilt bakım uygulamasıdır. Cilt üzerinde birçok sağlık sorununa iyi gelmektedir. Acısız ve ağrısız bir işlem olduğu için de sıklıkla tercih edilmektedir.

Karbon Peeling Nasıl Yapılır?

Uygulama için cilt temizlenir. Cilt üzerinde herhangi bir krem veya makyaj kalıntısı kalmaması gerekir. Karbon maskesinin cilt ile bütünleşmesi için maske sürülür ve kuruması beklenir. Kurumasının ardından cilt su ile maskeden arındırılır ve cilde uygun olan nemlendirici sürülerek takviye yapılır.

Karbon Peeling Ne İşe Yarar?

Cilt dengesini en iyi şekilde sağlayan işleme karbon peeling denmektedir. Cilt üzerinde fazla yağı atmaktadır. Siyah noktalarının giderilmesinde ve lekelerin görünümünün azaltılmasında kullanılır.

Karbon Peeling Kimlere Uygulanır?

Karbon peeling kadın ve erkeklere uygulanabilmektedir. Kişilerin cilt sorunlarına bakılır ve yağ problemi, sivilce ve leke problemi varsa peeling uygulaması yapılabilir.

Karbon Peeling Neden Yaptırmalıyız?

Cildin dengesinin tam olarak sağlanabilmesi, fazla yağdan kurtulmak, cildi daha genç bir görüntüye kavuşturmak ve kırışıklıkların da giderilmesi için uygulanmaktadır.

Karbon Peeling Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Kısa sürede tamamlanan bir uygulamadır. Herhangi bir yan etkisi ve acısı bulunmamaktadır. Tekrarlanabilir bir uygulamadır. Cerrahi işlem değildir. İşlem sonrasında kişiler normal hayatlarına geri dönebilmektedir. Cinsiyet farkı bulunmamaktadır.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürmektedir?

Lazer epilasyon işlemlerinde seans sayıları değişiklik göstermektedir. Bir seans lazer tüm vücut için ortalama bir ila bir buçuk saat sürmektedir. Seans sayısı ise kişilerin kıl kökü ve ten rengine göre değişiklik göstermektedir. Kişilere sekiz seans olarak sunulan lazer paketleri bulunur. Seans sayısının uzatılıp uzatılmayacağı sekiz seans sonrasında belli olmaktadır.

Lazer Epilasyon Nedir?

Kişilerin kıl köklerinden yani kıllarından kurtulma yöntemidir. Ağda veya jilet gibi kurtulma yöntemlerinden farkı kalıcı çözüm olmasıdır. Oldukça az bir acı ile lazer epilasyon işlemi yapılmaktadır. Epilasyon işlemi yüz ve vücut olmak üzere uygulanmaktadır. Sadece tek bölgeye veya tüm bölgeler olarak işlem yaptırılabilir.

Lazer Epilasyon Nasıl yapılır?

Epilasyon işlemi için kişilerin kontrol edilmesi gereklidir. Kıl kökünde göre işleme alınmaktadır. İşlem öncesinde kişiler bir kısaltma makinası veya jilet yardımı ile kıllarını almaktadır. Ardından jel uygulama yapılacak olan bölgeye sürülür. Jel sürülen bölgeye lazer makinası ile atış yapılarak işlem tamamlanmaktadır.

Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Lazer epilasyon yöntemleri kullanılan makinalara göre değişiklik göstermektedir. Epilasyon için Alexandra, buz başlıklı lazer, diode lazer ve iğneli epilasyon kullanılmaktadır. Her makinanın etki etmesi için kullanımı farklılık göstermektedir. İğneli epilasyon yönteminde tek tek kıllar hedef alınırken buz başlıklı lazerde tek uygulamada birçok alan hedef alınmaktadır.

Altın İğne Nasıl Uygulanır?

Altın iğne uygulaması için cilt temizlenir. İğne için bölgesel uyuşturma işlemi yapılır. Uyuşma tamamlandığında iğne cildi çizmeyecek şekilde gezdirilir ve tamamlanır. Sonrasında kişi bakımına ve uzman kişilerin tavsiyesine dikkat etmelidir.

Altın İğne Uygulaması Ne İşe Yarar?

Cilt üzerinde bulunan lekelerin ve kırışıklıkların en aza indirilmesini sağlar. Aynı zamanda ciltte çukurlar bulunuyorsa bir ila iki seans sonrasında çukurların da kapandığı gözlemlenir. Cilt üzerindeki sarkmaların toparlanmasını sağlarken yağ dengesini de korur.

Altın İğne Hangi Mevsimde Yapılır?

Sonbahar ve kış mevsiminde altın iğne yapılmaktadır. Bunun sebebi işlem sonrasında cildi korumanın önemli olmasıdır. Ufak kızarıklıklar ve tahriş meydana geldiğinden yeni lekelenmelerin oluşumunu önlemek amacıyla kişiler güneşten uzak durmalıdır.

Altın İğne Fiyatları

Altın iğne fiyatları uygulamanın yapılacağı merkeze ve seans sayılarına göre değişiklik göstermektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu