Genel Sağlık

Saç Ekimi Sonrası Yıkama İşlemleri

Genel itibariyle saç ekimi aslında küçük bir cerrahi işlemdir. Yumuşatıcı losyon saç köküne zarar vermeden tüm yüzeye uygulanmalıdır. Losyonu uyguladıktan sonra kabuk yumuşak olacaktır. Fizyolojik koşullara göre değişiklik gösterdiğinden bu dönemin tam olarak tanımlanması mümkün değildir.

Losyon aşaması tamamlandığında losyonu ılık, basınçsız su ile durulayın. Diğer tüm aşamalarda olduğu gibi bu aşamada da dokunuşun nazik olmasına özen gösterilmelidir. Saç köklerine tıpkı losyon aşamasında olduğu gibi hafif bir dokunuşla doktor tavsiyesi bir şampuan uygulanmalı ve durulama işlemi tekrarlanmalıdır.

Aynı zamanda; saç ekimi modern medikal uygulamaları kullanarak doğal saç görünümünü konforlu bir şekilde geri kazandırmayı amaçlar.

Saç Ekimi Nedir?

En güvenli yöntem profesyonel ve deneyimli bir doktor ve ekip tarafından hastane ortamında yaptırılmasıdır. Saç ekiminde amacınıza ulaşabilirsiniz.

Saç Kökü Nedir?

Saçlarınız ölüyse ve kökünden dökülüyorsa, sorun gelişmeden önce onu kurtarabilirsiniz. Sağlıklı bir insan günde 60 ila 100 saç teli döker.

Saç Yapısı ve Saç Yapısı Çeşitleri Nedir?

Yaygın ince saç tipleri yapısal olarak kırılgandır ve kolayca kırılır. İnce saç tiplerinin bakımı kalın saç tiplerine göre daha zordur. Bu nedenle ince telli saç tipleri ve özellikleri ile uğraşan kişiler daha fazla bakım ve ek ürünler kullanmalıdır. İnce telli saçlara şekil vermek zordur. Aynı zamanda ince saçlar kolayca kurur ve yumuşaklık hissi verir.

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Ameliyat için uygun değilseniz saçlarınızı güçlendirmek için saç bakım ürünleri kullanabilirsiniz. Bu tedaviler cilt ve saç yapınıza göre değişiklik gösterecektir. En doğru bakım tekniklerini incelemenizi ve bu doğrultuda uygulamaya karar vermeniz tavsiye edilir.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Fut yöntemi,  Fue yöntemi,  DHİ saç ekimi, ağrısız, acısız, iğnesiz saç ekimi saç ekimi yöntemleridir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Baş bölgesine ekim yapıldığında doğal, göze çarpmayan ve kalıcı tüylü bir görünüm kazandırılması amaçlanır. Saç ekimi aslında küçük bir cerrahi işlemdir. Bu nedenle en güvenli yöntem profesyonel ve deneyimli bir doktor ve ekip tarafından hastane ortamında yaptırılmasıdır.

Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

FUE yönteminde sadece saç değil, kaş ve sakal da ekilmektedir. Alınan köklerde herhangi bir problem yoktur, bu sayede istediğiniz sayıda kök nakli yapabilirsiniz. FUE yöntemi ile alınan saç kökü miktarı diğer yöntemlere göre çok daha fazladır. Saç ekimi sırasında ekilen saçın olduğu bölgeyi uyuşturmak için lokal anestezi uygulanır. FUE yöntemi, tohumlamak için FUE motoru adı verilen ince uçlu bir cihaz kullanır. Bu nedenle saç ekimi işlemi kısa sürede tamamlanır. Ekilen saç kökü sayısı kadar saç uzar. Tek seansta 4.000 ila 7.000 saç kökü alınabilir ve ekilebilir.

Hangi Aylar Saç Ekimi İçin Uygundur?

12 ayda da saç ekimi yapılabilir.

Saç Ekimi İçin Yaş Sınırı Nedir?

30 yaş altı kişilere saç ekimi tavsiye edilmez.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Ekim için iki yöntem uygundur; FUT veya FUE. Bu yöntemlerle işlem FUT yöntemi ile 3-4 saat iken, FUE yöntemi ile ekim yerine bağlı olarak 6-12 saat sürebilmektedir. Yine bölgenin genişliği, saçın yoğunluğu ve donör alanın yoğunluğu aşılama seansını ve süresini belirler. Ekim işlemi sırasında ne kadar çok greft (kök) alınabilirse ekim yapılan bölgenin estetik görünümü o kadar doğal, yoğun ve doğaldır.

Saç Ekimi Sonucu Ne Zaman Görülür?

Bireysel farklılıklar olsa da ilk saç ekiminin fark edilir hale gelmesi 4 ayı bulabilir. 4 ay sonra özellikle 8. ayında saçları hızlı uzama ile daha dolgun görünür. Saç ekiminizin tam sonuçlarını 12-18 ay içinde alacaksınız. Bu adımdan sonra sonuç değişmez. Ayrıca; saç ekimi fiyatları düşünülmeden yapılan yöntemin kalıcı ve sağlıklı olması değerlendirilmelidir.

Saç Ekimi Öncesi Nasıl Bir Cilt Bakımı Yapılması Gerekir?

Saç ekimi 2-4 saat sürer. Bu süre zarfında hasta yüz üstü yatmalı veya yatmalıdır. Bu nedenle ekimden önce mide rahatsızlıkları olup olmadığını kontrol etmek gerekir. Ekim günü normal bir diyet yapın, ancak şişkinliğe neden olan yiyeceklerden kaçının.

Saç Ekimi Sonrası Saç Nasıl Yıkanır?

Floklama sonrası ilk yıkamada dikkat edilmesi gereken ilk şey, yeni ekilen saç köklerine zarar vermemektir. Genel olarak, tüm implantasyon sonrası faaliyetlerde bu nokta dikkate alınmalıdır. Yıkamanın asıl amacı; ameliyat sırasında oluşan kan pıhtılarının oluşturduğu kabukları ve hasarlı bölgede iyileşmeye/doku oluşumuna neden olan sıvıyı yıkayarak saç köklerini beslemeye ve güçlendirmeye yardımcı olmaktırOperasyona ve yapılan merkeze göre saç ekimi fiyatları değişir.

Saç Ekimi Fiyatları

Yapılan merkeze ve yönteme göre saç ekimi fiyatları farklılık gösterebilir.

https://worldofthehair.com/sac-ekimi/ bilgi için hemen tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu