Genel Sağlık

Meme Büyütme Estetik Yöntemleri

Ankara Meme Büyütme meme dokusunun altına protez yerleştirilerek var olan meme hacminin arttırılmasıdır. Meme büyütme ameliyatı sırasında sarkma veya gevşeklik varsa aynı anda meme dokusu onarımı yapılmalıdır.

 

Meme Büyütme Operasyonu Nasıl Yapılır?

 

Ankara Meme Büyütme ameliyatı sadece 4 adımdır. Meme büyütme ameliyatında ilk adım meme protezinin yerleştirileceği kesi yeri seçmektir. Belirlenen kesiden hareketle meme protezinin yerleştirileceği cerrahi cep oluşturulur. Protez benzeri protezler (boyutu, ölçü aleti) hazırlanan cebe en uygun protezin seçilmesini gerektirir.

 

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

 

Kozmetik meme büyütmede yağ enjeksiyonları tercih edilmez. Meme büyütmede yağ enjeksiyonlarının tercih edilmemesinin birkaç temel nedeni vardır.

 

Ankara meme büyütme ameliyatı yaptırmak isteyen hastaların çoğunluğunu genç kadınlar oluşturmaktadır. Göğüslerine yağ enjekte edilmesi meme kanseri ile karıştırılabilecek radyolojik ve klinik bulgulara neden olabilir. Aynı zamanda, enjekte edilebilir yağ kök hücreler içerdiğinden, kanserin yaygın olarak bulunduğu meme gibi bir dokuda tespit edilmemiş bir kanser odağını tetikleyebilir.

 

Meme Büyütme Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Sabah ameliyat olursanız akşam veya ertesi gün hastaneden çıkabilirsiniz. Ameliyattan sonra pek acımıyor. Protezin göğüs kaslarının arkasına yerleştirilmesi birkaç gün kol hareketini kısıtlayabilir. Ameliyattan sonra, göğsünüzün üzerine bir sutyen yerleştirin veya sarın. Çözünebilir iplik kullanılır, bu nedenle ipliğin çıkarılmasına gerek yoktur.

 

Meme Büyütme Estetiği Neden Yapılır?

 

Meme büyütme ameliyatının birçok nedeni vardır. Bir memenin diğerinden daha küçük veya daha küçük olması kadınlar için özgüven sorunlarına neden olabilir. Bu durum bireyi rahatsız ediyorsa, muayene için bir plastik cerraha başvurmak mantıklıdır.

 

Meme Büyütme Estetiği Kimler için Uygundur?

 

Meme gelişimini tamamlamış (18 yaş ve üzeri) ve meme büyüklüğünden memnun olmayan tüm kadınlar meme büyütme ameliyatına (silikon protez) aday olabilir. Ancak bu operasyon sırasında motivasyon çok önemlidir.   Bu ameliyatı olacak kişinin amacı kendisi olmalıdır ve ameliyattan sonra tek istediği göğüslerini daha büyük ve güzel hale getirmektir.

 

Meme Büyütme Ameliyatı İyileşme Süreci

 

Ameliyattan birkaç hafta sonra biraz ağrı ve şişlik yaşayabilirsiniz. Çizikleri görebilirsiniz. Yara izleri zamanla kaybolur ama asla kaybolmazlar. İyileşme sırasında meme implantlarınızı daha fazla desteklemek ve konumlarını korumak için bir kompresyon bandajı veya spor sutyeni takmanız gerekebilir. Cerrahınız ihtiyacınız olan sutyeni önerecektir. Ağrı kontrolü doktorunuz tarafından reçete edilen ağrı kesiciler ile kolaylıkla yönetilir.

Liposuction ile zayıflama

 

Liposuction, vücudun belirli bir bölgesinde biriken fazla yağın özel bir aspiratör veya şırınga kullanılarak emilerek alınması ameliyatıdır. Bu bir zayıflama ameliyatı değil, vücut şeklini düzeltme ameliyatıdır. Bu ameliyat, vücuttan hacmi artıran, diyet ve egzersize direnen yağ dokusunu alır, ancak aynı zamanda mevcut yağ hücrelerinin sayısını da azaltır.

 

Liposuction Nedir?

 

Ankara Liposuction kiloları ile iyi olan ancak bölgesel olarak kilo vermek isteyen kişilerden topikal yağlanmanın alınmasıdır. Liposuction’da fazla yağ dokusu vücuttan uzaklaştırılır. Liposuction ile vücudunuzu yeniden şekillendirin. Liposuction olarak da adlandırılan estetik ameliyatlardan biridir.

 

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

 

Ankara Liposuction inatçı yağ bölgesi önce özel bir sıvı enjeksiyonu (tümesan enjeksiyon) ile şişirilir. Ardından, bu alanın içinde veya yakınında birkaç mm uzunluğunda birkaç kesi yapın. Bu kesilerden hastanın durumuna göre 2 ila 6 mm çapında “kanül” adı verilen ve vakum cihazına bağlı metal bir tüp deri altı tabakasına yerleştirilir.

 

Liposuction Hangi Durumlarda Yapılır?

 

Kronik tıbbi sorunları olanlar, yaşlılar ve özellikle kardiyovasküler veya dolaşım bozuklukları olanlar için önerilmez. Ankara liposuction hemen sonra egzersiz yapmak önemlidir. Daha az hareket etme eğiliminde oldukları ve durumu ağırlaştırabileceğinden, bu koşullara sahip kişiler için liposuction önerilmez.

 

Göz Kapağı Ameliyat

 

Ankara Göz kapağı ameliyatı estetiği uygulaması, daha genç bir görünüm elde etmek için alt ve üst göz kapağı ve çevresinde yapılan tüm ameliyatları içerir. Özellikle 30 yaşından sonra bu cilt bölgesi sarkabilir, kırışabilir ve çeşitli kırışıklar yaşayabilir. Bu da kişinin enerjik ve genç olmaktan çok daha yorgun görünmesine neden olabilir.

 

Göz Kapağı Ameliyatı Yöntemleri Nelerdir?

 

Pitoz çeşitli şekillerde Ankara göz kapağı ameliyatı tedavi edilebilir. Daha genç hastalarda, doktor hastanın yaşı, alt göz kapağının her iki gözü de etkileyip etkilemediği, göz kapağı yüksekliği, göz hareket kısıtlılığı, mevcut göz kapağını tutan kasların gücü gibi faktörleri değerlendirmelidir. Bazı durumlarda doktorlar hastalık zamanla düzelene kadar beklemeyi tercih edebilir ve görme ileri derecede bozulmamışsa müdahale etmemeyi tercih edebilirler ve bekleyebilirler.

 

Göz Kapağı Ameliyatı Kimler Olabilir?

 

Genel olarak Ankara Göz kapağı ameliyatı için uygun olan kişiler şunlardır: iyileşme sürecinde olumsuz duygular yaşamamış ve herhangi bir tıbbi sorunu olmayan bireyler; Çok ciddi göz problemi veya problemi olmayan kişiler göz kapağı estetiği yaptırabilir. Ancak göz kapağı ameliyatı olmaya karar verenlerin gerekli tüm laboratuvar testleri ve tıbbi değeri doktorları tarafından değerlendirilecektir.

 

Göz Kapağı Ameliyatı Öncesi

 

Göz kapağı cerrahisi ikiye ayrılır. Üst ve alt göz kapakları dahil. Üst göz kapağı lokal anestezi altında yapılır. Alt gözyaşı kesesi ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Bu ameliyatlarınız varsa ameliyattan en az 7 gün önce aspirin veya benzeri kan sulandırıcı ilaçlar kullanmayınız. E vitamini ve onu içeren besinler alınmamalı, yeşil çay gibi bitki çayları tüketilmemelidir. Sigara içiyorsanız, ameliyattan 7 gün önce ve 7 gün sonra sigarayı bırakmalı veya mümkün olduğunca az sigara içmelisiniz.

 

Göz Kapağı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

 

Ameliyat öncesi yapılan muayenede göz kapaklarıyla ilgili sorunlar ortaya çıktı. Şikayetçinin ameliyata uygun olup olmadığı değerlendirilir. Göz kapağı sorunlarının yanı sıra elmacık kemiği, alın, şakak gibi komşu yapılardaki diğer kozmetik sorunlar da değerlendirilerek tedavi planı oluşturulacaktır. Ameliyat öncesi dönemde hem Covid-19 hastalığı riskini hem de olası komplikasyonları azaltmak için bazı önlemler alınmaya başlanır. Devreye almadan 1-2 gün önce yapılan muayenede herhangi bir sorun gözlenmezse işlem gerçekleştirilir.

 

Göz Kapağı Ameliyatları Ne Kadar Sürer?

 

Genellikle genel anestezi altında yapılan göz kapağı estetiği ortalama bir saat sürer. Üst göz kapaklarından sarkan fazla deriyi çıkarmak için lazer kesim. Alt göz kapağında, göz altı sarkmasına neden olan yağ, alt kirpiklere nüfuz ederek buharlaştırılarak yok edilir. Göz çevresindeki problemler sadece bir noktaya sabitlenerek çözülemez.

 

Göz Kapağı Ameliyatı Fiyatları

 

Göz kapağı estetiği fiyatları kullanılan tekniğe göre değişmektedir. Bu soru hakkında fikir sahibi olabilmek için detaylı bir açıklama ve araştırma yaparak manipülasyonun gerekli olup olmadığını ve gerekiyorsa hangi yöntemin uygun olduğunu belirlemelisiniz.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu