Genel Sağlık

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Genel olarak meme küçültme ameliyattan 1 hafta önce aspirin ve benzeri ilaçları bırakmalısınız. Bazı multivitamin komplekslerindeki bileşenler nedeniyle E vitamini ve çinko tabletleri 3-4 gün önceden kesilmelidir. Sigara içmek kandaki oksijen miktarını azaltır ve özellikle yara iyileşmesini olumsuz etkiler. Bu nedenle ameliyattan önce mümkün olan en kısa sürede açık bırakmalı ve ameliyattan sonra bir süre kullanmamalısınız.

 

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Kanama eğilimini artıran aspirin ve benzeri ilaçlar, bitkisel haplar ve meme küçültme sonrasında 10 gün boyunca alınmamalıdır. Ameliyattan 2 hafta sonra denize ve havuza girebilirsiniz.

 

Bunlarla birlikte; meme küçültme ameliyatından 15 gün sonra yara izi önleyici kreme başlanmalıdır. Doktorunuzun önerdiği yara izi kremlerini kullanmalısınız. Bu krem ​​6 ay boyunca günde 2 defa kullanılmalıdır.

 

Günümüzde meme büyütme estetik cerrahi yöntemlerinin son teknoloji ile meme plastik cerrahisi en popüler cerrahi yöntemlerden biridir. Ancak yaşlanma sürecine bağlı olarak deforme olabilir veya doğuştan çok küçük veya çok büyük bir şekle sahip olabilir. Bu durum kişilerin dış görünüşünden memnun olmamalarına ve dolayısıyla güven sorunları ve psikolojik sorunlar yaşamalarına neden olabilir. Ayrıca, kişinin fiziksel özelliklerinden memnun olması, sağlıklı bir beden imajı yaratmada yer alan psikolojik durumu yansıtan önemli bir faktördür.

 

Meme Büyütme Estetiği

İmplant yerleştirme ile meme altında doğal bir kıvrımda kesi yapılır; plastik cerrahi, yeniden şekillendirme ve meme büyütme yapılabilir. Yuvarlak ve damla implantların farklı şekil ve hacim seçenekleri sayesinde istenilen meme yapısına ulaşmak günümüzde son derece kolaydır. Bu nedenle yapılan meme büyütme estetiği ameliyatlarında kişisel tercih bir kriter olarak kabul edilmektedir.

 

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Meme büyüklüğünden memnun olmayanlara, şeklini ve memelerini kaybetmiş olanlara, meme simetrisinde sorun yaşayanlara uygulanır. Ayrıca; özgüveninde sorun yaşayanlara, memelerinin büyüklüğünden dolayı sorun yaşayanlara meme büyütme ameliyatı uygulanır.

 

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Ancak spor yaparak kilo değişimlerinden kaynaklanan sorunları sadece kas kütlesini artırarak aşabilirsiniz. Ciddi ve kalıcı değişiklikler için implant tedavisi gereklidir.

 

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Rinoplasti, yüzünüze ve estetiğinize uygun güzel bir burun elde etmenize yardımcı olur. Ayrıca burun estetiği sırasında hastanın doktoruna tam olarak güvenmesi ve hangi müdahalenin yapılacağına birlikte karar vermesi çok önemlidir. Rinoplasti genel anestezi altında yapılır ve farklı yöntemleri vardır. Bu, burnun ortası açık veya kapalı kesilerek veya tamamen içeriden kesilerek yapılabilir. Burun içinde kıkırdak ve kemik şekillendirilir.

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Açık rinoplastide burun iskeleti göründüğünde çıkarılan burun derisi ile burun delikleri arasında küçük bir cilt kesisi yapılır. Kapalı bir rinoplasti ile operasyon doğrudan burun deliklerinden yapılır. Bu iki yöntem birbirinden çok farklıdır ve yoğun bir çalışma gerektirir. Kapalı rinoplastide tüm kesiler burun içinden yapılır ve burun ucunda iz kalmaz. Kapalı teknikte bu daha çok burun estetiği burun sırtı ve burun ucundaki sorunları düzeltmek için yapılır.

 

Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sigara iyileşme sürecini engelleyebileceğinden ameliyattan sonra sigara içilmesi önerilmez. Ameliyat sonrası burun yaralanmalardan korunmalı ve şişliği azaltmak için baş mümkün olduğunca yükseğe kaldırılmalıdır. Antikoagülan özelliği olan ilaç, yiyecek ve içeceklerden uzak durulması gerekir. Rinoplasti sonrası bir süre spor yapmayın; 7-10 gün aktivitelerden, 1-2 ay ağır sporlardan kaçınılmalıdır.

 

Burun Estetiği Fiyatları

Burun Estetiği Seçeneklerin çokluğu, fiyatların birçok yönden değişmesinin nedenlerinden biridir. Elbette bu etkinin ötesinde kullanılan malzemeler, yapılan işlem ve uygulayan hekimin uzmanlığı fiyatı doğrudan etkileyecektir. Önceden burun estetiği fiyatı için bilgi alabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu